folkcraftcenter.com

folkcraftcenter.com

Árok Film Kritika

Előkerül a sármos fellépésű kapitány (Vincent Cassel), akinek tanácsára az osztag nagy menekülésbe vág. Tervük szerint elérhetnének egy még veszélyesebb helyre, ahova rendkívül problémás eljutni. "Mind meghalunk, vagy túléljük" – ezzel a röpke polémiával hitetik el velünk, hogy a szabadulásnak itt komoly tétje van. Az űrben izolált csapatok szokásos szüzséjét követve az Árok ban is az egyén küzdi le a félelmeit, saját és társai túlélésének érdekében. Könnyű lenne az feltételezni, hogy a kitűzött célpontnál menekülnek meg, de a magukat jócskán alulteljesítő forgatókönyvírók csak azért mozgatják a szereplőket, hogy szemérmetlen másolással emelhessék be a földönkívüli alien fenyegetését, s még jónéhány közismert isolation horror- toposzt. A nyugtalanítóan vészjósló körülmények ellenére azért még jut egy kis pihenési idő, egy-egy szereplő csüggedten moralizál, vagy apologikusan szónokol a vászon mögül: "nem kellett volna ennyi olaj után fúrni a víz fenekén. " Amerikai legénységünk magyarázat nélkül billeg át a fúróállomás legtávolibb pontjához, az óriásfúróhoz.

Sharma

révén hozzájárulni. Lesz, aki képes hideg fejjel gondolkodni, mások inkább pánikolnak vagy elviccelik a dolgot ( T. Miller karaktere éppen erre lett kitalálva), lesz, aki mindent megszerel és lesz, aki mindenre lőne. Amikor egy filmben szkafandert húznak, szinte biztosra vehető, hogy beakad a biztosító kötél, elfogy az oxigén, megreped a sisak, eggyel kevesebb mentőkapszula van stb., miért is kéne ezektől merőben eltérő dolgokkal operálni, mikor jól elhelyezve és kivitelezve régóta működnek. Ami a horror részét illeti, nem vagyok nagy fogyasztó, de azt mondanám, nagyjából egyenlő arányban vannak a várható és a nem várható (kiszámítható? ) részek. A ruhák, felszerelések és az állomás kifejezetten jól vannak kitalálva, a 11 km mélyen játszódó cselekmény külső felvételei ugyancsak jól adják vissza azt, hogy itt bizony szinte semmit sem lehet látni, persze hülyén nézne ki, ha másfél órán keresztül csak a sötétséget bámulnánk. Kellő dinamika mellett azért jut idő a kötelező lelkizésre is, ami viszont furcsán hat, hogy a bár a film elején beszámolnak furcsa eltűnésektől, balesetekről és lényekről, a személyzet mintha erről mit sem tudna, pedig egy ennyire zárt közösségben – a tulajdonos cég minden igyekezete ellenére -nehéz ezeket eltusolni.

  1. Bershka Női Farmer Dzseki | weStyle
  2. Közösségi média - Wiki - Fogalomtár - HTE site
  3. Prémium Koreai Ginseng - A ginsengek királya!
  4. Árok film kritika videa
  5. ÁROK filmkritika • Filmsor.hu
  6. Árok film kritika magyarul
  7. Árok film kritika teljes film
  8. KRITIKA: Árok - Wide Screen
  9. Decathlon hátizsák 20l sport
  10. Árok film kritika 2

Chapter

árok film kritika na

Több mint három évvel annak leforgatását követően, de 2020-ban csak megérkezett az Árok címet viselő horror, amelyben egy mélytengeri kutatócsapat igen csak szorult helyzetbe kerül, amikor egy földrengést követően a tíz kilométeres mélységben lévő kutatóállomást elönti a víz. A William Eubank (Szeretet, The Signal) által rendezett sci-fi elemekkel tarkított, 65 milliós költségvetésből készült horror nem kapott valami nagy sajtót, ennek megfelelően anyagi bukásnak tekinthető, hiszen a mozipénztáraknál összesen 40 millió dollárban váltottak rá jegyet. Pedig még az is lehet, hogy évekkel később nagy klasszikusként fogunk rá emlékezni. Az Árok ugyanis kifejezetten remekül idézi meg a nagy klasszikus Alien-franchise-t, sőt jó néhány Alien-filmet le is köröz. A Brian Duffield és Adam Cozad forgatókönyvéből készült Árok az Alien franchise-zal ellentétben nem küldi az űrbe a hőseit, a helyszín a Föld, pontosabban az Óceán mélye, amelynek köszönhetően legalább akkora bezártságérzetet kelt már a film legelején, mint a már említett klasszikus.

KRITIKA: Árok - Wide Screen

Aztán amikor Sarah tudomást szerez egy a szomszédjában a múltban történt nyugtalanító és tragikus eseményről, akkor egyre biztosabb lesz benne, hogy az anyai ösztöne nem csalta meg és úgy dönt megpróbálja bebizonyítani, hogy a fiú, akit haza hozott a gödör mellől, már nem az ő fia. A The Hole in the Ground egyik legnagyobb erőssége az atmoszférája, amelyet egyrészt annak köszönhet, hogy szinte az összes jelenet a házban játszódik, így alapvetően lesz némi kényelmetlen bezártságérzetünk, de még inkább elkezdünk fészkelődni a székben Sarah rémálmait és a Chrisen végbemenő változást látva, amire a közeli erdő – és annak vészjósló krátere – felől érkező hangok csak rátesznek. Ha megadjuk a lehetőségét annak, hogy a film valóban a Babadook örökségét igyekszik továbbvinni és ezen az úton keresünk magyarázatot az eseményekre, akkor egy rettenetesen okos szimbólumokkal felépített lélektani thrillert kapunk – hozzátesszük azért a jól időzített jumpscarektől sem riad vissza a film. Mi minden anya legnagyobb félelme?

Rawat

Merészen ódivatú sci-fi horror az Árok: leginkább az Alien -filmek koppintása, csak éppen mélyűr helyett mélytengerrel, Xenomorph helyett a Mariana-árokból egy fúrás következtében kiszabadult szörnyekkel. Az aktuális "anyakirálynő" H. P. Lovecraft Cthulhu hívása című klasszikusának címszereplőjét idézi, Kristen Stewart pedig néhány jelenet erejéig egy szál fehérneműben menti saját és társai életét (ha már több ruha nem fért be a búvár-szkafander alá), mintha csak egy régi, B-kategóriás szörnyfilmben szerepelne. William Eubank rendező (valamint Brian Duffield és Adam Cozad forgatókönyvírók) maguk is ráerősítenek a párhuzamra Ridley Scott és James Cameron Alien -filmjeivel, amikor a főcím alá bevágott újságcikkekben arról tudósítanak, hogy a Mariana-árok nagyjából annyira veszélyes, mint a világűr az asztronauták számára. Kristen Stewart pedig nem mást alakít, mint Sigourney Weavert: rövidre nyírt hajával éppolyan androgün, sőt maszkulin, mint Ellen Ripley hadnagy. Ebben a filmben is többféle monstrumot láthatunk (parazitát, humanoidot és egy gigászi monstrumot), a film legizgalmasabb jeleneteiben pedig felderítők kameráinak nézőpontjából retteghetünk attól, mikor csapnak le rájuk a gyilkos kedvű kreatúrák - épp mint A bolygó neve: Halál -ban.

Összességében véve egy decens, szórakoztató film, ami javarészt nélküli a hasonló alkotások legnagyobb ellenségét: az időhúzást. Még több ilyet! Árok előzetes Stáblista Eredeti angol cím: Underwater, kiadás éve: 2020, játékidő: 95 perc, műfaj: akció, horror, sci-fi, rendezte: William Eubank, írta: Brian Duffield, Adam Cozad, főszerepben: Kristen Stewart, Mamoudou Athie, John Gallagher Jr., Gunner Wright, Jessica Henwick, T. J. Miller, Vincent Cassel, fényképezte: Bojan Bazelli, zene: Marco Beltrami, Brandon Roberts, a film IMDB oldala. Árok online Youtube

árok film kritika izle

Csoda-e hát, ha ilyen idegállapotban mindenhol a gyermekünkre leselkedő démonokat látunk? A The Hole in the Ground-nak nem csak a szimbólumrendszere, de a zsáner nagyjaira való kikacsintásai is zseniálisak. Sarah hatszögletű tapétái az Overlook Hotelt idézik (Ragyogás), de a Babadook mellett a Goodnight Mommy (Ich seh, ich seh) és a Blair Witch (Ideglelés) filmek stílusjegyei is felfedezhetőek a filmben. Lee Cronin rendezői debütálása messziről elkerüli a zsáner kliséit, Seana Kerslake személyében pedig tökéletes vezetőszereplőt talált a filmjéhez. Kerslake önmagával és gyermekével szembeni bizalmatlanságát sugárzó arcjátéka feltűnően hangsúlyos eleme a filmnek, még a fiát alakító James Quinn Markey, visszafogottabb, néhol teljesen érzelemmentes előadása leginkább a Hatodik érzék Haley Joel Osmentjét idézik és ettől válik igazán félelmetessé a karaktere. Első rendezés létére rendkívüli műfaji érettségről tesz tanúbizonyságot, persze ehhez az is szükséges, hogy a néző ne egy föld alól előbújó testfoglaló szörnyetegek férkőznek be az otthonunkba típusú popcornhorrorként kezelje, hanem egy mélyponton lévő egyedülálló anya érzelmi kivetüléseiként tekintsen a filmben felbukkanó borzalmakra.

árok film kritika rawat
  1. Istenes bence öskü
  2. 18 ker ügyeletes gyógyszertár 2
June 16, 2022