folkcraftcenter.com

folkcraftcenter.com

Őszi Búza Lombtrágya

Egyedi tulajdonsága, hogy a szénhidrátok beépülését segíti, ezáltal a termésbiztonság és a termésmennyiséget növeli. Szerrotációban alkalmazva egy évben maximum kétszer alkalmazható kontakt készítménnyel kombinációban. Ajánlott kombinációs partnerek: Dithane DG Neotec, Dithane M45. A Tebu 250 EW (250 g/l tebukonazol) egy felszívódó gombaölőszer, őszi búzában a védekezés általában több betegség ellen irányúl, ezért a kezelést megelőző jelleggel célszerű elvégezni. Gabonalisztharmat ellen az első tünetek megjelenésekor kell alkalmazni. A szárba indulás után a védekezés több betegség ellen irányul, ezért a kezelést megelőző jelleggel célszerű elvégezni, azaz szárba indulás kezdetén, továbbá kalászhányás végén – virágzás kezdetén végzett egy-egy permetezéssel. A második védekezést célzottan a kalászfuzáriózis ellen érdemes irányítani. Az őszi búza kártevői A gabonaféléket rendszeresen károsítják a vetésfehérítő bogarak ( Oulema sp. ), különösen a nagyadagú N-műtrágyával ellátott állományokban fordulnak elő nagy egyedszámmal.

Őszi búza és napraforgó tápanyagvizsgálata Energia Humin lombtrágya alkalmazásával

Az AG Búza előnyei és gyakorlati haszna a termelők számára, - a felszívott tápanyagok és serkentő anyagok gyors beépülése a növénybe, - gyors szállítás a növényen belül (ez vonatkozik a nehezen szállítható elemekre is), - a növények gyors reakciója a lombtrágyázásra különösen a növekedés és fejlődés kritikus szakaszaiban, - hatékonyabb tápanyag felhasználás a növények számára – növeli a termés mennyiségét és minőségét, - mérsékeli a stressz hatások miatt történő terméscsökkenést, - csökkenti a mezőgazdasági vegyszerek eső általi lemosódásának kockázatát, mert gyorsítja azok felszívódását. Az AG Búza folyékony, koncentrált lombtrágya, mely a mikro tápanyagokat a gabonafélék tápanyag igényeinek megfelelő arányban tartalmazza (különös tekintettel a rézre (Cu), mangánra (Mn) és a cinkre (Zn), melyek hiánya különösen veszélyes a gabonafélék számára), valamint a nitrogén- és kéntartalom, melyek javítják a mikroelemek hasznosulását illetve a termés minőségi paramétereit.

Többhatóanyag-tartalmú, összetett készítmény, mely képes biztosítani a gabonák harmonikus tápanyagellátását. A mezo- és mikroelem-tartalom összeállításánál azon tápelemekre fektettük a hangsúlyt (S, Mn, Cu, Zn), melyekre a kalászosoknak fejlődésük folyamán nagyobb mennyiségben van szükségük (növényspecifikus összetétel). A FitoHorm Gabona oldatműtrágyában a mezo- és mikroelemek mellett korszerű kelátképző van jelen, ez a formuláció biztosítja a mikroelemek levélen keresztül történő gyors és hatékony felvételét. A lombtrágyázással megvalósuló célzott tápanyag-utánpótlás nagy előnye, hogy az adott évben az adott kultúrát tápláljuk, illetve, hogy a kedvezőtlen időjárási hatásokat mérsékelhetjük. Termékek összetétele (m/v%): N: 18 SO 3: 5 Mn: 0, 25 Cu: 1, 5 Zn: 0, 25 Mo: 0, 002 Felhasználási javaslat: Búza: 4-5 l/ha Őszi és tavaszi búza: 4-5 l/ha Tritikálé: 4-5 l/ha Zab: 3 l/ha

  1. Csirkés cézár saláta
  2. M8s pro ár
  3. Azoszul Réz a gabonafélék magas réz igényét kielégítő és harmonikus tápanyagellátását szolgáló lombtrágya. Elősegíti a bokrosodást, javítja a menyiségi és minőségi paramétereket.
  4. Magyar npi motívumok sablon
  5. Intenzív repcetermesztés - Őszi lombtrágyázás | Yara Hungária
  6. Nem jó, ha a tenyészállat elhízik - A madarak takarmányozásának elvei
  7. Optimus átalakítható robot option
  8. Őszi búza - Hogyan lehet a kevés egy kicsit több? - Fitohorm Kft.

"Majd akkor hívj, ha esőt is tudtok csinálni! " – kezdetű monológot megszámlálhatatlanul sokszor halottam az elmúlt években. Sajnos esőt még mindig nem tudunk "csinálni", de néhány tapasztalatot meg tudunk osztani arról, hogyan lehet a kevés egy kicsit több. Az idei évben elért őszi búza hozamokat alapvetően az táblákra lehullott csapadék mennyisége határozta meg. Ez a nagy igazság persze minden évben elmondható, de vannak kivételes évjáratok, amikor ez különösen igaznak bizonyul. Tapasztaltuk idén, hogy a realizált terméseredmények – azonos technológia mellett. – nem csak térségenként, hanem szinte táblánként óriási szórást mutattak. Sajnos a tenyészidőszak során érkező igen csekély csapadék legtöbbször lokális zápor formájában érkezett, amelyből vagy kapott a búzánk vagy nem. Ilyenkor a kezünket széttárjuk és megállapítjuk, hogy ezzel nem tudunk mit kezdeni. Akár be is fejezhetnénk az elemzést, ha nem lenne egyetlen faktor, ami mentén mégiscsak mutatkozik némi törésvonal a megtermett mennyiségekben, ez pedig a vetésidő optimum kérdése.

Őszi búza lombtrágyázása A Turbo termékcsalád megoldást nyújthat bizonyos stresszek, fejlődési fázisok extra tápelem-igényének kielégítésére, illetve a környezeti feltételekből adódó, rövid ideig tartó tápelem-hiányok pótlására. Új kombinációs lehetőséget biztosít a növények és a gazdálkodók (szakmai) igényének teljes körű kiszolgálására. A Turbo termékcsalád mellett továbbra is a FitoHorm Búza (Gabona) termékünket ajánljuk komplex megoldásként!

AG Búza ideális levéltrágya a kalászokért

Ilyenkor javasolt az Agroleaf Power High P 12-52-5+TE magas foszfor tartalmú termék kijuttatása, 4-5 kg/ha dózisban. Tavasszal az első növényvédelmi alkalmazással egy időben, még rozettás (8-10 tőleveles) állapotban kell megkezdeni a lombtrágyázást. A repce vas, kén és bór igénye is jelentős, így a tápanyag utánpótlásnál ezen mikroelemekről is gondoskodni kell. Ezért tavaszi első indító kezelésnek egy nitrogén túlsúlyos, kelatizált mikroelemeket tartalmazó Agroleaf Power High N (31-11-11 +TE) lombkezelést javasolunk. A termésképzéshez, az olajtartalom növeléséhez elengedhetetlenül fontos a kálium és a kén jelenléte is a növényben, ezért a kezelést szárbaindulásnál, illetve virágzás előtt folytatni kell. (BBCH18, 19 – BBCH29, 30). A termés maximalizálásához ajánljuk a kiváló ár-érték arányú Agroleaf Crop Oil Seed 6-18-31+2MgO+TE teljes mértékben vízoldható lombtrágyát, amelyet világszerte azzal a céllal használnak a repceültetvényeken, hogy az alaptrágyázás kiegészítését szolgálja. Az Agroleaf Crop Oil Seed egy speciális NPK összetételű, valamint nyomelemekben gazdag készítmény, elsősorban bór-, mangán- és magas kéntartalommal rendelkező termék.

Talán az már kevésbé széles körben ismert, hogy a réz felvétel döntő hányada befejeződik a szárba indulás kezdetével. A búza rézzel való feltöltésének tehát meg kell történnie az ezt megelőző fonológiai fázisok valamelyikében. Ha nincs szükség kora tavaszi növényvédelmi beavatkozásra, vagy a körülmények ezt nem teszik lehetővé, könnyen előfordulhat, hogy lecsúszunk a jelentős rézigényes folyamatok támogatásáról. Az őszi réz kezelés azonban költséghatékonyan elvégezhető az őszi gyomirtással egy menetben. Magyar és nemzetközi kutatások egyaránt bizonyítják a réz nitrogén és szénhidrát anyagcserében, a fehérje szintézisben, a növényi légzésben valamint a különböző enzimatikus folyamatokban betöltött kucsfontosságú szerepét. Konkrétabban: nélkülözhetetlen a megfelelő bokrosodásban, a korai kalászdifferenciálódásban és majd minden minőségi paraméter kialakításában. Talajaink réz ellátottsága országosan rendkívül heterogén, de általánosságban elmondható, hogy a nagy szervesanyag-tartalmú, laza szerkezetű podzolos talajok, valamint a magas pH értékű, bázikus táblák réztartalma általában alacsonyabb, így ezeken a területeken réztrágyázás mindenképpen indokolt.

A készítmény 25%-ban tartalmaz algakivonatot, ezen felül pedig nitrogént, foszfort és káliumot valamint számos mikroelemet is tartalmaz. A termék csökkenti a szélsőséges időjárás által okozott stressz hatást (fagy, szárazság), növeli a növény ellenállóságát a kórokozókkal szemben, javítja a termés minőségét és fokozza annak hozamát. Hajdú Péter, Farmmix Kft. Szarvas telephelyvezető, üzletkötő

Amennyiben a talaj pH értéke 7, 5 felett van (szikes, lúgos szoloncsákos talajokon) abban az esetben a bór, vas, mangán és cink relatív hiánytünetek lépnek fel, mivel ezeket az elemeket a talajból nem képes felvenni a gyökérzeten keresztül. Nem szabad megfeledkezni arról sem, hogy az őszi alaptrágyázás során, illetve a tavaszi nitrogén-fejtrágyázáshoz használt műtrágya típusa is döntő lehet. A túl sok nitrogén hatására a vetés túlfejlődhet az ősszel, akár szárba is indulhat, ez pedig a télállóság szempontjából nagyon kockázatos. Ezért a nitrogénpótlást inkább tavasszal érdemes kiegészíteni, míg ősszel a gyökérfejlődést serkentő foszfort illetve a stressztűrést növelő káliumot kell kijuttatni.. Az őszi szárazság különösen megviseli az áttelelő növényeket. A kelés elhúzódó, az állomány gyenge. A hideg talajból a fejletlen gyökerek nehezen vagy egyáltalán nem tudják a fontos tápelemeket, főleg a nehezen mobilizálható foszfort felvenni. Ilyenkor az M77 kelátcsomaggal kiegészített Agroleaf Power lombtrágyák a DPI effekt hatására rövid idő alatt erőteljesen stimulálni tudják a növények fejlődését.

Ennek következtében a tápelemek, elsősorban a mikroelemek koncentrációja leesik, megnő a hajlam a hiánytünetek kialakulására. A hiánytünetek megjelenése már visszafordíthatatlan terméskieséssel jár, ezért még a látható tünetek megjelenése előtt adjuk ki a mikroelem pótlást. Abban az esetben is nélkülözhetetlen a mikroelemes lombtrágyázás, ha a tápanyag kijuttatás gerincét a nitrogénezés adja, az egyéb tápanyagok pótlása kimarad. Ez néhány év alatt teljesen felborítja a tápanyag kínálatot, különösen a mezo- és mikroelemek ellátása válik hiányossá, hamar kialakulhatnak a hiánytünetek. A lombon kijuttatott tápelemek közvetlenül és maradék nélkül érvényesülnek, nincsenek veszteségek, mint a szilárd formájú műtrágyáknál. Az AzoSzul Réz használatával még akkor is jobb a terméspotenciál, ha éppen nem kedvezőek az időjárási viszonyok. Az egyoldalú növénytáplálás mellett hamar kialakulnak hiánytünetek, ezek jellegzetes levélelváltozások formájában is megmutatkoznak. Az AzoSzul Réz segít megelőzni a hiányos táplálás miatti terméskiesést.

  1. Piros cérna karkötő jelentése
  2. Atv fórum müsorvezetői
June 16, 2022